NEJMEZIOBOROVĚJŠÍ SEZNAMOVÁK JE TU!

Že nevíš, co od seznamováku očekávat? Seznamovák, oficiálně seznamovací či adaptační kurz, je akce, kterou už dlouhá léta organizují studenti za podpory Pedagogické fakulty UK.

Náš seznamovák pořádají studenti oborů pedagogika, informatika, český jazyk, anglický jazyk, hudební výchova, hra na nástroj a matematika. Můžeš se tak těšit na pestrý kolektiv složený ze studentů s různými studijními kombinacemi. Nemusíš se bát, že budeš celé studium sedět v koutě – díky čtyřem skvělým dnům stráveným s námi dobře poznáš své budoucí spolužáky a do nového akademického roku vkročíte spolu!


KDE

Kemp Resort Cihelna (Poblíž Bechyně)

CENA

3200 Kč při platbě do 31. 7. 2023

3400 Kč při platbě od 1. 8. 2023

+210 Kč za tričko

Nevratná záloha je 1550 Kč při zrušení do 20. 8. 2023. Při pozdějším zrušení si necháme celou částku.

KDY

od pátku 25. 8. do pondělí 28. 8. 2023

S SEBOU

  • oblečení a boty do přírody, na sychravé i letní počasí, plavky (možnost koupání ve venkovním bazénu)
  • prostěradlo, spacák!! a polštářek dle vlastního uvážení
  • turistické zavazadlo (krosna, batoh, atd. vzhledem k cestě vlakem a cestě pěšky do kempu)
  • hudební nástroje či oblíbené společenské hry vítány
INFORMACE

Doprava – Sejdeme se v pátek v 12:12 na Hlavním nádraží u knihkupectví Luxor. Pojedeme společně vlakem, cesta do Bechyně nám zabere zhruba dvě a půl hodiny s přestupem v Táboře. Ze stanice v Bechyni půjdeme pěšky přibližně 25 minut přímo do kempu. Jestli chceš, můžeš přijet i po vlastní ose – pokud pojedeš autem a chceš někoho svézt, můžeš se domluvit s ostatními na naší facebookové události. Dej nám to jen prosím vědět v přihlašovacím formuláři, ať na tebe při srazu nečekáme.

Příjezd zpět do Prahy je v pondělí kolem půl jedné na Hlavní nádraží v Praze. Zpátky pojedeme stejným způsobem. Pokud z nějakého důvodu potřebuješ odjet dřív, napiš nám to prosím také do přihlášky. Dřívější odjezd ale nedoporučujeme – přijdeš totiž o to nejlepší!

Ubytováni budeme v chatkách se zásuvkami a se společným sociálním zařízením. Areálu kempu dominuje hlavní budova s otevřeným barem po celý den, kde si budeš moci koupit pití a něco malého k jídlu v případě, že ti plná penze nebude stačit. V kempu se nachází také společenská místnost se stolním tenisem a fotbálkem. Kemp je obklopen krásnou přírodou podél říčky Smutná.
Strava – V kempu máme zajištěnou plnou penzi (tedy snídaně, obědy a večeře). Pokud máš bezlepkovou či jinou dietu nebo třeba nejíš maso, dej nám vědět a rádi ti jídelníček upravíme.
KEMP

PROGRAM

INFORMAČNÍ BLOKY A OBOROVÝ PŮLDEN

Informace jsou základ, to víme všichni, a proto na seznamováku věnujeme předávání informací několik programových bloků. Každý obor bude mít svůj oborový půlden, ve kterém se seznámíš se spolužáky a získáš informace o studiu. Právě tady se dozvíš, které předměty si zapsat (a které naopak ne) či jakým učitelům se raději vyhnout. V některém z dalších dní se uskuteční informační dopoledne, ve kterém ti představíme SIS (Studijní informační systém) a ukážeme ti, jak s ním pracovat. Taky ti povíme, kde najít ty správné informace a jak se podle nich řídit.

AKTIVITY A HRY

Kromě různých herních bloků a workshopů tě čekají i výlety, možnost si zasportovat nebo posedět večer s přáteli. V docházkové vzdálenosti najdeš mnoho zajímavých míst a určitě se dozvíš různé tipy, kam se v okolí podívat.

VEČERNÍ POSEZENÍ

Při večerní zábavě máš možnost účastnit se hudebních večerů. Zároveň pro tebe bude připraven i dobrovolný večerní program v podobě různých her a soutěží. Fantazii se však meze nekladou – můžeš uspořádat soukromý večírek u sebe na chatce, zahrát si třeba Activity nebo si jen tak povídat při skleničce vína. Je jen na tobě, kde budeš chtít být a co budeš chtít dělat. Ne, večerka opravdu není!

PŘIHLÁŠKA

Stačí vyplnit přihlášku. Pokud máš nějaký dotaz, napiš nám na seznamovakpedf@gmail.com nebo na facebookovou událost a my ti rádi zodpovíme další otázky.
O NÁS

KUBA

angličtina, ZSV
Zdar, já jsem Kuba a na pedáku právě dokončuju 2. ročník bakaláře, kombinace ZSV a Angličtina. Na naší krásný fakultě se angažuju v Otevřenu a oborový radě Angličtiny. Taky už se mi povedlo stihnout Erasmus na Maltě, takže pokud bys měl*a chuť taky někam vyjet, milerád poradim! Mimo školu si rád zazpívám a zahraju na kytaru, dám si doslova jakejkoli sport a nebo si popovídám s Tondou, protože je to prostě borec a je plnej mouder. Na seznamováku pro Vás budu připravovat program a po 10 pivech probírat filosofii. Těšim se na Vás!

VERČA

český jazyk, ZSV
Jsem Verča a právě nastupuju asi do 8. ročníku magisterského studia češtiny a základů společenských věd. 😀 Mimo to jsem senátorka ve fakultním a univerzitním senátu, studentský tutor, nadšená členka organizace Otevřeno a učitelka na základce. Pokud mi zbyde volný čas, ráda si zahraju společenské hry, jdu si zaběhat nebo vytáhnu svoje kamarády na víno. Na seznamováku mám na starosti hlavně program a dělání zábavy a ostudy. Ať už tě bude trápit nějaký studijní problém, nebo se budeš chtít jen někomu vyplakat na ramínko, neváhej se na mě obrátit!

JIRKA

matematika
Jsem Jirka a právě dokončuji poslední ročník navazujícího magisterského studia jednooborové matiky na peďáku. Studium rád kompenzuji pobytem v přírodě a turistikou, v oblibě mám především pozorování východu slunce ze Sněžky. Jsem členem Studentské oborové rady matematiky, na fakultě jsem se podílel třeba i na inscenaci muzikálu o Karlu Krylovi nebo na propagaci studentského hodnocení výuky. V rámci přípravy Seznamováku hlídám termíny. Samotnému mi před lety ke vstupu do studia účast na seznamováku pomohla. Těším se i na Tebe, tak v Raděticích na viděnou!

IVČA

čeština, speciální pedagogika
Jsem Ivča, končím 2. ročník oboru čeština a speciální pedagogika. Zároveň působím jako členka studentské oborové rady češtiny. Ve volných chvílích jezdím ke koním, k nim jezdím vždy jen autem stejně tak jako všude jinde, do školy, do práce, na pivo, na seznamovák… Kde mám na starosti kemp. Těším se, až vám pomůžu se vstupem na fakultu!

TONDA

angličtina, ZSV
Zdar, já jsem Tonda a na pedáku končím 2. ročník bakaláře v kombinaci Angličtiny a ZSV. Krom občasné docházky na přednášky a semináře, se angažuji v Otevřenu a SORce AJ. Ve volným čase si rád zahraju na basu, kytaru, či bicí, zalezu si na stěně, nebo zajdu s Kubou na pivo, kde mi otevírá nové obzory, kazí nevinnost a subliminálně předává nové pojmy. Na seznamováku vás budu provádět programem a večer otravovat s otřesným humorem u piva. Mějte se krásně a těším se na každého jednoho z vás!

NIKI

hudební výchova, hra na nástroj
Jsem Niki a po prázdninách mě u nás na fakultě čeká čtvrtý ročník oborové kombinace Hra na nástroj – Hudební výchova. Na seznamováku ráda předám všem hudebkářům tipy a triky na to, jak studium přežít a jak si ho hlavně i užít. Nejčastěji mě najdete ve 4. patře u nás na fakultě cvičit na klavír nebo si připravovat výukový program pro svoje žáčky. Ráda koukám na filmy a seriály a mimo jiné se starám i o skautský oddíl. Miluju, když se sejde parta muzikantů a dá dohromady nějakou pořádnou hudební session, na což se mimochodem můžete těšit i při našem večerním programu na seznamováku!

MILOŠ

čeština, ZSV
Jsem Miloš a po létě nastupuju do třetího ročníku kombinace češtiny a zsv. Vedle studování, pracování a seznamováku rád pomáhám s organizací fakultního pikniku a říjnových dvorků, občas se taky zastavím v studentské oborové radě češtiny a na fakultním senátu. Když si od všeho chci odpočinout, vezmu si knížku, zaplavu si anebo zajdu na cokoliv alkoholického. Na seznamováku se vedle jiných maličkostí postarám o to, aby každý zájemce měl naše tričko (a že ho chtějí všichni!). Už se na každého z vás těším!

NINUŠ

angličtina, matematika
Jsem Nina (ale většina kamarádů mi stejně říká Ninuš) a momentálně dokončuju svůj čtvrtý rok na fakultě. Obvykle mě najdeš pendlovat mezi Celetnou a Rettigovkou, kde budu určitě okupovat nějaké křeslo ve třetím patře u posluchárny matiky. Pokud zrovna neřeším nějaké věci pro oborovku nebo nejsem v práci, toulám se po galeriích, v centru nebo ve svojí nejmilejší Kinského zahradě. Letos jedu na Seznamovák už popáté, ale těším se rok od roku víc! O:-)

ALEX

informatika, pedagogika
Helouuu!
Nějaká ta klíčová slova na začátek: student, učitel a Otevřený člověk. To jsem já - Alex, třetím rokem student informatiky a pedagogiky, zároveň aktivní člen fakultního senátu nebo studentské oborové rady pro pedagogiku. Otevřeným človíčkem se rozumí má láska ke studentskému životu a hlavně spolku – Otevřeno. Pokud tě tedy zajímá studentský život na fakultě i mimo ni, pozvi mě na panáka a v Praze se už neztratíš! A co volný čas? Popsal bych ho fotkou ohně přes polaroid na skautské louce s přáteli a kejtrou. Nebo také rozvojovou literaturou a nějaký tím spontanním frisbee turnajem v dešti! Těším se na naše setkání a bude mi ctí být tvou oporou při studiu i těžkých ránech na našem nadupaném seznamováku.

ŠÁRKA

angličtina, český jazyk
Jsem Šárka a mám za sebou 2. ročník navazujícího magisterského studia v oboru čeština - angličtina. Na fakultě působím jako studentská senátorka a členka studentské oborové rady angličtiny. Zároveň už několik let učím na 2. stupni ZŠ. Díky tomu logicky nemám skoro žádný volný čas, ale těch pár volných večerů nejradši trávím s přáteli v divadlech a na akcích peďáku. Nevím, zda mám radši kávu, nebo víno. Jelikož jsem velkou zastánkyní mediální výchovy a ověřování informací, oboje pravidelně degustuji, abych mohla učinit informované rozhodnutí a zvolit drink svého srdce. A o ověřené informace (hlavně o peďáku) se s vámi moc ráda podělím v srpnu v Cihelně!

JÁCHYM

matematika, informatika
Jmenuju se Jáchym a jsem studentem 1. ročníku kombinace matematika-informatika. Ve svém volném čase, když zrovna nedoučuju, tak nejčastěji sportuju nebo odpočívám nejlépe u sklenky něčeho dobrého. Pokud máš obavy z přestupu na akademickou půdu a chtěl by jsi poradit, nebo si chceš o čemkoli pokecat, tak jsem tu pro tebe.

NICI

pedagogika, informatika
Čauky, jsem Nici a nastupuji do 2. ročníku oborové kombinace pedagogika a informatika. Mimo jiné jsem i členkou oborové rady za Pedagogiku. Ve svém volném čase ráda sportuji, ráda se věnuji hudbě a ideálně trávím čas s přáteli. Miluji strašně děti, takže se ve volném čase snažím i dost věnovat dětem, když se dá. Mám ráda jakýkoliv humor a jsem hodně extrovertní člověk, takže se těším na každého nového účastníka.

IGOR

informatika, pedagogika
Lorem Ipsum… Aloha, já jsem tady asi ten nejobyčejnější z nejobyčejnějších. Studium beru celkem vážně a současně učím na jednom pražském gymnáziu, takže vám můžu poradit s lecčím, ale spíš než „hacky“ to budou techniky, jak si to studium poctivě a relativně příjemně oddřít v řádném termínu. Mimo práci a studium jsem dost nenáročný a spokojím se s lecčím. Mám rád moderní filosofii a technologie, takže pokud překonáte moji skepsi vůči tomu, že tyto texty vůbec někdo čte, tak mě můžete pozdravit heslem „Aloha“ a budete u mě mít hned body navíc.

LINDA

angličtina, pedagogika
Jsem Linda a jsem ve 4. ročníku oborové kombinace AJ-PG. Mimo studium dělám PR spolku Otevřeno a jsem mluvčí SOR Pedagogiky. Ve volném čase chodím s foťákem a dronem po horách, trávím čas v Adobe, hraju na klavír, koukám na seriály a miluju kvalitní deskovky. Na seznamováku se starám o propagaci, focení a grafiku. Mám za sebou Erasmus v Norsku, takže ti pomůžu nejen s problémy začátečníka ve známých hrách „Přežij na PedF UK“, ale i s „Jak vyjet na Erasmus a nezbláznit se z toho“.

VRÁŤA

pedagogika, informatika
Vratislav jméno mé, právě jsem nastoupil na pedák. Univerzita je pro mě stále nová, ale snažím se zapojovat. Taky u toho studovat :d. Na seznamováku doufám budu moct poradit, s čímkoliv ohledně přechodu do studentského života, studia informatiky nebo aspoň pokecat o čemkoliv. Těším se na kohokoliv, kdo mi řekne hlášku z kultovního filmu. Mám rád jakýkoliv humor a jsem hodně extrovertní člověk, takže se těším na každého nového účastníka.
MINULÉ ROČNÍKY

V pořádání seznamováků nejsme žádní začátečníci. Náš první seznamovák jsme uspořádali již v roce 2014 a od té doby se snažíme stále zlepšovat!

Jak probíhali minulé ročníky? Přečti si hodnocení spokojených účastníků nebo se podívej na facebookové události posledních dvou ročníků Seznamovacího kurzu 2022 a Seznamovacího kurzu 2021.

Též se můžeš podívat na instagramový profil našeho seznamováku, kde nalezneš fotky z předcházejících ročníků.

Strašně super byla atmosféra a kolektiv, ale to jen tak dopředu zařídit nejde. 😅 Jsem nadmíru spokojená.

Zápal organizátorů mi z těch tří dní udělal nezapomenutelný zážitek.

Nepřijížděla jsem s žádným očekáváním, odjížděla jsem zcela nadšená. Program byl skvělý, počet účastníků ideální. Jo a paní Alenka vařila nejlíp na světě.

Seznamovák byl super, hned bych se tam vrátila. Bylo to fajn - vypnout a pobavit se ☺

FAQ

Co když se chci na seznamovák dopravit sám?
Žádný problém! Jen prosím doraz včas (do 15:30), abychom tě mohli zařadit do aktivit, které jsme pro vás připravili.

Mám zvláštní dietu. Je možná úprava jídelníčku, nebo budu muset jíst jen kořínky?
Pokud máš zvláštní požadavky na stravování, napiš nám to prosím. Pokusíme se vše domluvit s kuchaři.

Co si mám vzít s sebou?
Určitě nezapomeň na pevné boty, sportovnější oblečení a úsměv! Hodit se budou i hudební nástroje nebo plavky, v kempu je bazén.

Kde budeme ubytovaní?
Budeme ubytováni ve čtyřlůžkových chatkách se společným sociálním zařízením.

Lze si na místě zakoupit alkohol či drobné občerstvení?
Na místě je pro tebe připraven bar, kde najdeš jak tekutou stravu, tak i drobné chuťovky.

Je možné v kempu platit kartou?
Ne, v kempu lze platit pouze hotově (neberou ani bitcoin).

Můžu si vzít vlastní alkohol?
Přibalit si s sebou vlastní lahvinku ze svého sklípku určitě můžeš.

Co všechno zahrnuje cena?
Cena zahrnuje ubytování, stravu a výdaje na cestu vlakem.

Mohu jet na váš seznamovák, i když mám kombinaci hudební výchova-dějepis?
Samozřejmě. Stačí mít v kombinaci alespoň jeden z oborů z těch, které na náš seznamovák jedou (matematika, čeština, angličtina, hudebka, pedagogika, IT). Na druhém oboru nezáleží.

KONTAKT

Pokud nás budeš chtít kontaktovat, neboj se nám napsat na e-mail seznamovakpedf@gmail.com nebo do zpráv či komentářů na facebooku.

Kromě informací na tomto webu a facebookové události si můžeš ulovit nějaké ty doplňovací informace a aktualitky na instagramu, proto jej neváhej sledovat.

Budeme se na tebe těšit a rádi ti se vším poradíme a zodpovíme dotazy všeho druhu!