NEJMEZIOBOROVĚJŠÍ SEZNAMOVÁK JE TU!

Taky se letos chystáš na seznamovák? Že nevíš, co od toho očekávat? Seznamovák, oficiálně seznamovací či adaptační kurz, je akce, kterou už dlouhá léta organizují studenti za podpory Pedagogické fakulty UK.

Náš seznamovák pořádají studentské oborové rady, které sdružují aktivní studenty z oborů pedagogika, informatika, hudební výchova, český jazyk, anglický jazyk a matematika. Můžeš se tak těšit na pestrý kolektiv složený ze studentů s různými studijními kombinacemi. Nemusíš se bát, že budeš celé studium sedět v koutě – díky čtyřem skvělým dnům stráveným s námi dobře poznáš své budoucí spolužáky a do nového akademického roku vkročíte spolu!


KDE

Outdoor Centrum - Kemp U Bořka v Posázaví

CENA

1850 Kč při platbě do 31. 7. 2020

1950 Kč při platbě od 1. 8. 2020

+ 170 Kč za tričko SEZNAMOVÁK 2020

KDY

od pátku 28. 8. do pondělí 31. 8. 2020

S SEBOU

  • oblečení a boty do přírody, na sychravé i letní počasí
  • spacák
  • turistické zavazadlo (krosna, batoh, atd. vzhledem k cestě vlakem a manipulaci na místě příjezdu)
  • hudební nástroje či oblíbené společenské hry vítány
NOVINKY

INFORMACE

Doprava Sraz v pátek ve 12:30 na hlavním nádraží v Praze. Na náš seznamovák pojedeme společně vlakem z pražského hlavního nádraží. Cesta nám zabere zhruba 45 minut do Senohrab, odkud půjdeme pěšky přibližně 45 minut přímo do kempu. Jestli chceš, můžeš přijet i po vlastní ose. Pokud pojedeš autem a chceš někoho svézt, můžeš se domluvit s ostatními na naší facebookové události. Dej nám to jen prosím vědět v přihlašovacím formuláři, ať na tebe při srazu nečekáme.

Příjezd je v pondělí okolo 12. hodiny na hlavní nádraží v Praze. Zpátky pojedeme stejným způsobem. Pokud z nějakého důvodu potřebuješ odjet dřív, napiš nám to prosím také do přihlášky. Dřívější odjezd ale nedoporučujeme - přijdeš totiž o to nejlepší!

Ubytováni budeme v chatkách nebo pokojích se společným sociálním zařízením. Areálu kempu dominuje hlavní budova s celodenně otevřeným barem (kde si budeš moci koupit pití a něco malého k jídlu v případě, že ti plná penze nebude stačit), se společenskou místností s fotbálkem. Areál je přímo u řeky, kde najdeš mimo jiné i velké ohniště, kde si budeme zpříjemňovat večery kytarou a veselými historkami. Kemp je obklopen krásnou sázavskou přírodou.
Strava na základně je pestrá: k snídani, obědu i večeři dostaneš jiný druh pokrmu a na UHO (univerzální hnědou omáčku) rovnou zapomeň. V jídlech jsou různé druhy masa, které však můžeš odmítnout. Bezlepková nebo jiná dieta? Není problém, jen nám to nezapomeň připsat do přihlášky.
PROGRAM

INFORMAČNÍ BLOKY A OBOROVÝ PŮLDEN

Informace jsou základ, to víme všichni, a proto na seznamováku věnujeme předávání informací několik programových bloků. Každý obor bude mít svůj oborový půlden, ve kterém se seznámíš se spolužáky a získáš informace o studiu. Právě tady se dozvíš, které předměty si zapsat (a které naopak ne) či jakým učitelům se raději vyhnout. V některém z dalších dní se uskuteční informační dopoledne, ve kterém ti představíme SIS (Studijní informační systém) a ukážeme ti, jak s ním pracovat. Taky ti povíme, kde najít ty správné informace a jak se podle nich řídit.

AKTIVITY A HRY

Kromě různých herních bloků a workshopů tě čekají i výlety, možnost si zasportovat nebo posedět večer s přáteli. V docházkové vzdálenosti najdeš mnoho zajímavých míst a určitě se dozvíš různé tipy, kam se v okolí podívat.

VEČERNÍ POSEZENÍ

Při večerní zábavě máš možnost účastnit se hudebních večerů. Zároveň pro tebe bude připraven i večerní program v podobě různých her a soutěží. Fantazii se však meze nekladou - můžeš uspořádat soukromý večírek u sebe na chatce, zahrát si třeba Activity nebo si jen tak povídat při skleničce vína. Je jen na tobě, kde budeš chtít být a co budeš chtít dělat. Ne, večerka opravdu není!

Podrobný program najdeš zde, již brzy.

PŘIHLÁŠKA

Stačí vyplnit přihlášku. Pokud máš nějaký dotaz, napiš nám na seznamovakpedf@gmail.com nebo na facebookovou událost a my ti rádi zodpovíme další otázky.
O NÁS

TOMÁŠ

hudební výchova
Jsem Tomáš a chodím do 3. ročníku oborové kombinace hudební výchova a dějepis. Mimo studia jsem na fakultě založil autorský spolek zaměřený na divadelní a audiovizuální tvorbu, zároveň jsem mluvčím Studentské oborové rady hudební výchovy. Ve volném čase si rád koupím ve školním bistru bezinkovou limonádu či kávu latte z automatu, který přijímá platební karty. Také rád hraji na pár hudebních nástrojů, gramofon nevyjímaje. Jsem členem sboru Divadla na Vinohradech, kde hraji zásadní role jako stůl či lenošku. Na seznamováku mám, stejně jako loni, na starosti starosti, které se snažím potlačit a společně se všemi v týmu pro vás připravit zážitek, na který budete vzpomínat celé studium a třeba i po celý život!

VERČA

český jazyk
Jsem Verča a právě nastupuju do prvního ročníku magisterského studia na češtinu a základy společenských věd. Mimo to jsem členkou Studentské oborové rady českého jazyka a literatury a velím spolku Otevřeno. Pokud mi zbyde volný čas, ráda si zahraju společenské hry, jdu si zaběhat nebo vytáhnu svoje kamarády na víno. Na seznamováku mám na starosti večerní program, propagaci a grafiku. Ať už tě bude trápit nějaký studijní problém nebo ti jen bude smutno po mamince, neváhej se na mě obrátit!

HONZA

informatika
Pokud mě ještě neznáte, já jsem Honza. Hned v prvním roce, co jsem nastoupil na peďák, jsem se stal členem studentské oborové rady IT. O rok později jsem se stal tutorem a následně strávil dva roky v Akademickém senátu PedF UK. Za tu dobu už jsem byl dotázán snad na vše, na co se nechá zeptat, pokud chceš s něčím poradit, ptej se 😉. Aktuálně dokončuji poslední ročník magisterského studia.

JIRKA

matematika
Jsem Jirka a mám za sebou druhý ročník studia jednooborové matiky na peďáku. Studium rád kompenzuji pobytem v přírodě a turistikou, v oblibě mám především pozorování východu slunce ze Sněžky. Jsem členem Studentské oborové rady matematiky a divadelního spolku, a tak jsem se v minulosti na fakultě podílel na inscenaci muzikálu o Karlu Krylovi či na tvorbě spotů. V rámci seznamováku mám na starost zejména e-mailovou komunikaci s vámi a když bude hezky, vezmu vás v neděli na výlet. Tak U Bořka na viděnou!

PETR

informatika, matematika
Jsem Petr a na Peďáku již pátým rokem počítám a hraju si s počítačema. Mimo to se snažím i pomáhat ostatním studentům, a to z pozice člena Studentské oborové rady IT. Ve volném času se věnuji kultuře. Ať už jde o návštěvu kina, divadla či punkového festivalu. Občas stačí i film z domova nebo kulturní posezení na zahrádce u piva. Na seznamováku mám na starosti bojovku, hudební večery u ohně a kontrolu kvality piva. Hlavně s tou poslední činností budu potřebovat pomoc, tak doražte!

LINDA

angličtina, pedagogika
Jmenuji se Linda a právě dokončuji 1. ročník oborové kombinace anglický jazyk - pedagogika. Mimo studium se věnuji členství ve Studentské oborové radě Pedagogiky a zastávám pozici radní pro PR spolku Otevřeno. Ve volném čase fotím, trávím čas v Lightroomu, hraju na klavír a ukulele, tancuju společenské tance, koukám na seriály a nikdy neodmítnu hru kvalitní deskovky. Na seznamováku i mimo něj Ti pomůžu s problémy začátečníka ve známé hře "Přežij na PedF UK". S našimi tipy se prostuduješ až k cílové čáře.

HONZA

angličtina, informatika
Jsem Honza a zrovna dodělávám 2. ročník kombinace angličtina-informatika. Jsem také členem Studentské oborové rady angličtiny a spolku Otevřeno. Mimo školu si rád zajdu do přírody, na pivo, zahraju na kytaru a nebo si rád přečtu nějakou tu knihu. Na seznamováku jsem byl jako nováček, i jako organizátor, což už samo značí, že na tuhle akci se určitě budete napřesrok chtít vrátit taky.

IVČA

matematika, pedagogika
Jsem Ivča a končím teprve 1. ročník kombinace matematika - pedagogika. Jsem členem Studentské oborové rady pedagogiky. Ve volných chvílích jezdím na koni a chodím na pivo, doučovat kamarády matiku. Velmi ráda řídím a nebýt drahého benzínu, asi jezdím jen autem. Těším se, že vám pomůžu se vstupem na fakultu!

NINA

angličtina, matematika
Jmenuju se Nina a v říjnu (snad) započnu svůj druhý rok tady na fakultě. Pokud zrovna nepočítám příklady, nebo se nevěnuju úkolům z angličtiny, najdeš mě buď s knížkou nebo sluchátky někde sedět. Na fakultě jsem taky členem STROMu (čti STudentská Rada Oboru Matematika). Večery trávím však většinou s kamarády v baru nebo na nějaké schůzce kolejního klubu, kde jsem aktivní hned v několika sekcích. Loni jsem si jako nováček seznamovák moc užila, tak věřím, že si ho i ty letos užiješ alespoň z poloviny tak, jako já!

KAREL

český jazyk
Jmenuji se Karel a jsem zatím v prvním ročníku bakalářského studia němčiny a češtiny. Jsem členem spolku Otevřeno tady u nás na fakultě a také pomáhám na Katedře germanistiky jako PomVěd (pomocná vědecká síla). Mimo jiné jsem i kytarista, zpívám ve sboru, rád hraju v divadle, které režíruju, ale i v tom, kde jsem režírován. Mám rád jídlo, ale vážně nemám rád koriandr, na to bacha, mohlo by mi to zkazit den. JSEM STRAŠNEJ MRZOUT, to radši hned říkám všem předem, než mě stihnou poznat. Teda mrzutej jsem především, když jsem hlady, a nejmrzutější jsem, když jsem hlady a objednám si jídlo, ve kterým je koriandr. Brrr. Vlastně poslední věc, co jsem zjistil (díky Verče) je, že mám fakt rád chřest.
MINULÉ ROČNÍKY

V pořádání seznamováků nejsme žádní začátečníci. Náš první seznamovák jsme uspořádali již v roce 2014 a od té doby se snažíme stále zlepšovat!

Jak probíhal minulý ročník? Přečti si hodnocení spokojených účastníků nebo se podívej na facebookovou událost Seznamovacího kurzu 2019.

Strašně super byla atmosféra a kolektiv, ale to jen tak dopředu zařídit nejde. 😅 Jsem nadmíru spokojená.

Zápal organizátorů mi z těch tří dní udělal nezapomenutelný zážitek.

Nepřijížděla jsem s žádným očekáváním, odjížděla jsem zcela nadšená. Program byl skvělý, počet účastníků ideální. Jo a paní Alenka vařila nejlíp na světě.

Seznamovák byl super, hned bych se tam vrátila. Bylo to fajn - vypnout a pobavit se ☺

FAQ

Co když se chci na seznamovák dopravit sám?
Žádný problém! Jen prosím doraž včas (do 15:30), abychom tě mohli zařadit do aktivit, které jsme pro vás připravili.

Mám zvláštní dietu. Je možná úprava jídelníčku, nebo budu muset jíst jen kořínky?
Pokud máš zvláštní požadavky na stravování, napiš nám to prosím. Pokusíme se vše domluvit s kuchaři.

Co si mám vzít s sebou?
Určitě nezapomeň na pevné boty, sportovnější oblečení a úsměv! Hodit se budou i hudební nástroje nebo plavky.

Kde budeme ubytovaní?
Budeme ubytováni v chatkách a v budově - dle počtu účastníků.

Lze si na místě zakoupit alkohol či drobné občerstvení?
Na místě je pro tebe připraven bar otevřený celý den, kde naleznete jak tekutou stravu, tak i drobné chuťovky.

Můžu si vzít vlastní alkohol?
Přibalit si s sebou vlastní lahvinku ze svého sklípku určitě můžeš.

Co všechno zahrnuje cena?
Cena zahrnuje ubytování, stravu a výdaje na cestu vlakem.

KONTAKT

Kromě informací na tomto webu nás nezapomeň sledovat na facebookové události, kde se dozvíš doplňující informace a aktuality.

Pokud nás budeš chtít kontaktovat, neboj se nám napsat na email seznamovakpedf@gmail.com nebo do zpráv či komentářů na facebooku.

Rádi ti se vším poradíme a zodpovíme dotazy všeho druhu!