NEJMEZIOBOROVĚJŠÍ SEZNAMOVÁK JE TU!

Taky se letos chystáš na seznamovák? Že nevíš, co od toho očekávat? Seznamovák, oficiálně seznamovací či adaptační kurz, je akce, kterou už dlouhá léta organizují studenti za podpory Pedagogické fakulty UK.

Náš seznamovák pořádají studentské oborové rady, které sdružují aktivní studenty z oborů pedagogika, informatika, hudební výchova, český jazyk, anglický jazyk a matematika. Můžeš se tak těšit na pestrý kolektiv složený ze studentů s různými studijními kombinacemi. Nemusíš se bát, že budeš celé studium sedět v koutě – díky čtyřem skvělým dnům stráveným s námi dobře poznáš své spolužáky a do nového akademického roku vkročíte spolu!


KDE

Kemp Cíl v Posázaví

CENA

1850 Kč při platbě do 31. 7. 2019

1950 Kč při platbě od 1. 8. 2019

+ 150 Kč za tričko SEZNAMOVÁK 2019

KDY

od pátku 30. 8. do pondělí 2. 9. 2019

S SEBOU

oblečení a boty do přírody, na sychravé i letní období, dle vlastního uvážení spacák (k dispozici bude deka a polštář), vítáme i hudební nástroje či oblíbené hry

INFORMACE

Odjezdy konáme hromadně pro všechny, kdo chtějí. Odjíždět budeme vlakem z Prahy (přesné místo a čas odjezdu se dozvíš po přihlášení). Pokud chceš, můžeš se také s někým svézt autem nebo můžeš někoho svézt ty a podělit se o náklady. Vše lze vyplnit v přihlašovacím formuláři. Parkování na místě je možné zdarma.
Ubytováni budeme ve čtyřlůžkových chatkách se společným sociálním zařízením. Areálu kempu dominuje hlavní budova s celodenně otevřeným barem (kde si budeš moci koupit pití a něco malého k jídlu v případě, že ti plná penze nebude stačit), se společenskou místností s kulečníkem, fotbálkem a šipkami. Areál je přímo u řeky, kde najdeš mimo jiné i hřiště na volejbal a velké ohniště, kde si budeme zpříjemňovat večery kytarou a veselými historkami. Kemp je obklopen krásnou sázavskou přírodou.
Strava na základně je pestrá: k snídani, obědu i večeři dostaneš jiný druh pokrmu a na UHO (univerzální hnědou omáčku) rovnou zapomeň. V jídlech jsou různé druhy masa, které však můžeš odmítnout. Bezlepková nebo jiná dieta? Není problém, jen nám to nezapomeň připsat do přihlášky.

Příjezd zpět - když budeš chtít, můžeš jet s námi opět hromadně do Prahy nebo využít vlastního či kamarádova auta.

PROGRAM

INFORMAČNÍ BLOKY A OBOROVÝ PŮLDEN

Informace jsou základ, to víme všichni, a proto na seznamováku věnujeme předávání informací několik programových bloků. Každý obor bude mít svůj oborový půlden, ve kterém se seznámíš se spolužáky a získáš informace o studiu. Právě tady se dozvíš, které předměty si zapsat (a které naopak ne) či jakým učitelům se raději vyhnout. V některém z dalších dní se uskuteční informační dopoledne, ve kterém ti představíme SIS (Studijní informační systém) a ukážeme ti, jak s ním pracovat. Taky ti povíme, kde najít ty správné informace a jak se podle nich řídit.

AKTIVITY A HRY

Kromě různých herních bloků a workshopů tě čekají i výlety, možnost si zasportovat nebo posedět večer s přáteli. V docházkové vzdálenosti najdeš mnoho zajímavých míst a určitě se dozvíš různé tipy, kam se v okolí podívat.

VEČERNÍ POSEZENÍ

Při večerní zábavě máš možnost účastnit se hudebních večerů. Zároveň pro tebe bude připraven i večerní program v podobě různých her a soutěží. Fantazii se však meze nekladou - můžeš uspořádat soukromý večírek u sebe na chatce, zahrát si třeba Activity nebo si jen tak povídat při skleničce vína. Je jen na tobě, kde budeš chtít být a co budeš chtít dělat. Ne, večerka opravdu není!

Podrobný program.

PŘIHLÁŠKA

Stačí vyplnit přihlášku. Pokud máš nějaký dotaz, napiš nám na seznamovakpedf@gmail.com nebo na facebookovou událost a my ti rádi zodpovíme další otázky.
O NÁS

TOMÁŠ

hudební výchova
Jsem Tomáš a chodím do 2. ročníku oborové kombinace hudební výchova a dějepis. Mimo studia jsem na fakultě založil autorský spolek zaměřený na divadelní a audiovizuální tvorbu, zároveň jsem mluvčím Studentské oborové rady hudební výchovy. Ve volném čase si rád koupím ve školním bistru bezinkovou limonádu či kávu latte z automatu, který přijímá platební karty. Také rád hraji na pár hudebních nástrojů, gramofon nevyjímaje. Jsem členem sboru Divadla na Vinohradech, kde hraji zásadní role jako stůl či lenošku. Na seznamováku mám, stejně jako loni, na starosti starosti, které se snažím potlačit a společně se všemi v týmu pro vás připravit zážitek, na který budete vzpomínat celé studium a třeba i po celý život!

PETR

informatika, matematika
Jsem Petr a na Peďáku již čtvrtým rokem počítám a hraju si s počítačema. Mimo to se snažím i pomáhat ostatním studentům, a to z pozice člena Studentské oborové rady IT. Ve volném času se věnuji kultuře. Ať už jde o návštěvu kina, divadla či punkového festivalu. Občas stačí i film z domova nebo kulturní posezení na zahrádce u piva. Na seznamováku mám na starosti bojovku, hudební večery u ohně a kontrolu kvality piva. Hlavně s tou poslední činností budu potřebovat pomoc, tak doražte!

VERONIKA

český jazyk
Jsem Verča a právě končím 3. ročník češtiny a základů společenských věd. Mimo to jsem členkou Studentské oborové rady českého jazyka a literatury a velím spolku Otevřeno. Pokud mi zbyde volný čas, ráda si zahraju společenské hry, jdu si zaběhat nebo vytáhnu svoje kamarády na víno. Na seznamováku mám na starosti večerní program, propagaci a grafiku. Ať už tě bude trápit nějaký studijní problém nebo ti jen bude smutno po mamince, neváhej se na mě obrátit!

PÁJA

matematika, pedagogika
Jsem Pája a čeká mě snad poslední ročník navazujícího magisterského studia pedagogiky v kombinaci s matematikou. Jsem mluvčí STROMu (STudentské Rady Oboru Matematika) a členkou Studentské oborové rady Pedagogiky. Spoustu času trávím ve škole, snažím se skloubit práci na částečný úvazek se studiem. Když už si nějakou volnou chvilku najdu, věnuji ji hraní na housle ve smyčcovém orchestru. Jednou za čas si také něco přečtu ve fakultních nebo univerzitních předpisech, abych byla schopná pomoci ostatním. Na pivo mě nenalákáte, ale i pro abstinenty, jako jsem já, je na seznamováku místo.

MÁRA

angličtina, český jazyk
Jsem Mára a na peďáku mám za sebou 2. ročník kombinace angličtina – čeština. Abych se při studiu nenudil, jsem členem Studentské oborové rady češtiny a angličtiny a v současnosti zastávám také pozici místopředsedy spolku Otevřeno. Mimo školu rád jezdím do přírody, čtu knížky, chodím do kin nebo divadel, a hlavně si občas rád dám někde vychlazené pivko. Na letošní seznamovák jedu poprvé stejně jako vy, takže se toho vůbec nebojte a přijeďte si ho s námi pořádně užít!

JIRKA

matematika
Já jsem Jirka a mám za sebou první ročník studia jednooborové matiky na peďáku. Studium rád kompenzuji pobytem v přírodě a turistikou, v oblibě mám především pozorování východu slunce ze Sněžky. Volný čas věnuji i divadlu, společně s Tomem se podílím na natáčení studentských filmů. Na seznamováku se budu snažit o to, abyste přišli do prváku natěšeni, a když bude hezky, vezmu vás v neděli na výlet. Tak v Cíli na viděnou!

HONZA

Informatika
Pokud mě ještě neznáte, já jsem Honza. Hned v prvním roce, co jsem nastoupil na peďák, jsem se stal členem studentské oborové rady IT. O rok později jsem se stal tutorem a následně strávil dva roky v Akademickém senátu PedF UK. Za tu dobu už jsem byl dotázán snad na vše, na co se nechá zeptat, pokud chceš s něčím poradit, ptej se 😉.
MINULÉ ROČNÍKY

V pořádání seznamováků nejsme žádní začátečníci. Náš první seznamovák jsme uspořádali již v roce 2014 a od té doby se snažíme stále zlepšovat!

Jak probíhal minulý ročník? Přečti si hodnocení spokojených účastníků nebo se podívej na facebookovou událost Seznamovacího kurzu 2018.

Strašně super byla atmosféra a kolektiv, ale to jen tak dopředu zařídit nejde. 😅 Jsem nadmíru spokojená.

Zápal organizátorů mi z těch tří dní udělal nezapomenutelný zážitek.

Nepřijížděla jsem s žádným očekáváním, odjížděla jsem zcela nadšená. Program byl skvělý, počet účastníků ideální. Jo a paní Alenka vařila nejlíp na světě.

Seznamovák byl super, hned bych se tam vrátila. Bylo to fajn - vypnout a pobavit se ☺

FAQ

Co když se chci na seznamovák dopravit sám?
Žádný problém! Jen prosím doraž včas (do 15:30), abychom tě mohli zařadit do aktivit, které jsme pro vás připravili.

Mám zvláštní dietu. Je možná úprava jídelníčku, nebo budu muset jíst jen kořínky?
Pokud máš zvláštní požadavky na stravování, napiš nám to prosím. Pokusíme se vše domluvit s kuchaři.

Co si mám vzít s sebou?
Určitě nezapomeň na pevné boty, sportovnější oblečení a úsměv! Hodit se budou i hudební nástroje nebo plavky.

Kde budeme ubytovaní?
Ubytováni budeme v chatkách. Více o kempu zjistíš na jejich webu kempcil.wz.cz. Povlečení a peřiny budou k dispozici, proto si nemusíš brát spacák.

Lze si na místě zakoupit alkohol či drobné občerstvení?
V kempu bude po celý den otevřený bar. V nabídce je alko, nealko i sladké a slané občerstvení.

KONTAKT

Kromě informací na tomto webu nás nezapomeň sledovat na facebookové události, kde se dozvíš doplňující informace a aktuality.

Pokud nás budeš chtít kontaktovat, neboj se nám napsat na email seznamovakpedf@gmail.comnebo do zpráv či komentářů na facebooku.

Rádi ti se vším poradíme a zodpovíme dotazy všeho druhu!