Seznamovák - setkání pro budoucí studenty katedry germanistiky

Milí budoucí studenti germanistiky,
přijďte se ve středu 4. října na fakultu seznámit se staršími studenty a s užitečnými informacemi o studiu.

Na této fakultě už nějaký ten rok studujeme a můžeme vám odpovědět na otázky všelikého typu. Ukážeme vám, jak se zachází s informačním systémem a doporučíme triky, jak při zapisování předmětů nevylétnout z kůže.

Připravíme vás na problémy, se kterými se studenti často potýkají, kterým se lze ale snadno vyhnout.

Kam jít po přednášce na kafe nebo na pivo? Nebo se dobře a levně najíst? V tom vám taky poradíme.

Čeho se můžete při studiu kromě studia účastnit? Kam a kdy vyjet do zahraničí? Jak to šikovně skloubit se studiem? Jaké mají konkrétní vyučující požadavky? Jsou „v pohodě“? Zvládnu při studiu na PedF pracovat? Pokusíme se vám poradit, jak jen to nejlépe budeme umět. Už jsme tu sami něco zažili...

Tak neváhejte a doražte. Sejdeme se ve středu 4. října ve 14:00 na fakultě v hlavní budově (M. D. Rettigové) v místnosti č. R 217 (ve 2. patře).

Uvítáme vás malým pohoštěním, seznámíme se, popovídáme o věcech týkajících se studia a pak můžeme pokračovat ještě méně formálně do nějaké hospůdky v okolí, kde už si pokecáme jen tak, bei einem Getränk:)

Můžete se těšit na Marii, Karin, Báru a Veroniku ze studentské rady katedry germanistiky a další naše kumpány. Tak se nás nebojte a přijďte. Kromě toho, že spolu strávíme hezké odpoledne, se dozvíte i spoustu užitečností i (zdánlivých) neužitečností. Jakékoli dotazy pište na: studentskaradakg@gmail.com.

V říjnu ahoj!

Studentská rada Katedry germanistiky